czwartek, czerwiec 27, 2019

DJ-ImageSlider

  • Voll.jpg
  • Voll2.jpg
  • vool3.jpg
  • vool4.jpg

Harmonizacja półkul mózgowych

Spis treści

 

Synchronizacja półkul mózgowych jest pobudzeniem i harmonizacją połączeń międzypółkulowych oraz stymulowaniem i stabilizowaniem poziomu ich pracy. W naszym mózgu trwa wymiana informacji w szerokim paśmie częstotliwości. Każdy bit informacji ma swój kanał przewodnictwa, dlatego też możliwa jest wymiana miliardów informacji na sekundę. Brak pamięci do osób lub rzeczy itd. jest spowodowany zaburzoną synchronizacją. Występuje w chwili zmęczenia, rozkojarzenia i stresu.
Nie uruchomimy jednak uśpionego potencjału naszego mózgu jeśli będziemy przebywać w stanie aktywności beta ( zwykła , codzienna aktywność mózgu ). Badacze snu zauważyli, że zaraz po zamknięciu oczu rytm beta dość szybko zanika, ustępując miejsca rytmowi alfa. Wyniki badań sugerują, że stan alfa jest stanem umysłu, w którym człowiek ma dostęp do obydwu półkul mózgowych, w związku z czym myślenie odbywa się za pomocą zarówno prawej, jak i lewej półkuli. Tworzy to specyficznie zrównoważony sposób myślenia, który w znaczny sposób zwiększa nasze możliwości rozumienia, zdolności twórcze i możliwości rozwiązywania problemów.

 


Naukowcy odkryli, że uznani w świecie geniusze korzystają w czasie procesów myślenia zarówno z logiki lewej, jak i wyobraźni prawej półkuli. Umożliwia to lepsza niż u innych synchronizacja półkul mózgowych. A synchronizacja lewej i prawej półkuli mózgowej sprzyja powstawaniu twórczych pomysłów, poprawie pamięci itp.


 

Dzięki synchronizacji :

• nauka staje się dużo bardziej łatwa, przyjemna, efektywna i trwała
• poprawia się znacznie pamięć i koncentracja
• nauka języków obcych staje się przyjemnością
• wzrasta poziom inteligencji, (twórczo i skutecznie uczę się oraz rozwiązuje problemy)
• wzrasta skuteczność i wydajność naszej pracy
• wzrasta samoocena, pewność siebie, a także siła woli
• pozbywam się wewnętrznego chaosu i niepokoju (który towarzyszy w stanie beta)
• szybciej regeneruję siły, wyciszam i relaksuje się po ciężkim dniu
• oczyszczam umysł i ciało z toksycznych myśli i emocji

Badania przeprowadzone na zaawansowanych joginach, mnichach zen i szamanach, mających za sobą wieloletni trening medytacyjny w tradycyjnym stylu, potwierdziły, że ich mózgi w stanach głębokiego transu medytacyjnego wykazują wysoką synchronizację (koherencję) pomiędzy prawą i lewą półkulą oraz przewagę rytmów alfa (7 - 13 Hz) i theta (4 - 7Hz) w obrazie elektroencefalograficznym.

W toku wieloletnich badań okazało się, że w stanie synchronizacji półkulowej mózg nie tylko wchodzi w głębokie stany medytacji i relaksacji, w których łatwo ujawnia się treść podświadomości (co daje m.in. zwiększoną kreatywność) ale staje się bardzo chłonny i łatwo koduje nowe informacje. Zsynchronizowany mózg nie tylko łatwiej i z większą trwałością zapamiętuje, ale również może zmienić wzorce postrzegania świata i zachowania jednostki. W ten sposób można wpływać na podświadomą część umysłu. Dzięki temu mechanizmowi możliwe jest sterowanie zachowaniami nieświadomymi: np. kontrola nałogów (nikotynizm, alkoholizm, przejadanie się), podnoszenie nastroju, zwiększenie energii i kreatywności, polepszenie pamięci, przezwyciężenie tremy i nieśmiałości, zwiększenie siły układu odpornościowego i itd.


Jeśli chcesz skorzystać z niesamowitej technologii i zsynchronizować swoje półkule – serdecznie zapraszamy. 

Kontakt

Centrum Medycyny Naturalnej

Łódź, Poznań , Warszawa, Wrocław

tel.  531760007

detox@quantec.media.pl

Informacje o stronie

Wszystkie zdjęcia i teksty  zamieszczone na tej stronie są dostępne w różnych miejscach w sieci i uważa się, że są one domeną publiczną. Jeśli uważasz, że treści pojawiające się na tej stronie naruszają prawa autorskie, proszę dać nam znać.  Zdjęć i informacji zawartych na stronie internetowej nie należy stosować jako porad medycznych.