wtorek, maj 21, 2019

DJ-ImageSlider

  • Voll.jpg
  • Voll2.jpg
  • vool3.jpg
  • vool4.jpg

EMDR - Terapia odwrażliwiania za pomocą ruchu gałek ocznych

Spis treści

EMDR to kompleksowe podejście, które w celu podniesienia własnej efektywności integruje elementy różnych programów terapeutycznych. Terapia ta odnosi się do wszystkich aspektów stresującego czy też traumatycznego wydarzenia, zarówno tych z płaszczyzny poznawczej i emocjonalnej jak i tych z poziomu behawioralnego czy też neurofizjologicznego. Wykorzystanie stymulacji bilateralnej (za pomocą ruchu gałek ocznych, tappingu, stymulacji dźwiękowej etc.) ma na celu poprawę komunikacji między lewą i prawą półkulą mózgu. EMDR postrzega zaburzenia i patologie jako efekt nieadaptacyjnej formy przechowywania przez umysł informacji. Bazuje na założeniu, iż każda patologia czy też zaburzenie ma swój fizjologiczny komponent. Kiedy doświadczamy traumatycznego lub głęboko stresującego wydarzenia, zostaje zaburzona emocjonalno-poznawcza równowaga, niezbędna do przetworzenia docierających do nas informacji. Konsekwencją tego może być zatrzymanie takiej informacji w jej oryginalnej, lękotwórczej formie. Zostaje ona niejako „zamrożona” w sieciach neuronalnych w takiej samej formie, w jakiej jej doświadczyliśmy. Tego rodzaju zamrożenie nie daje szans na poznawcze przetworzenie bodźca (informacji), którego doświadczyliśmy, prowokując tym samym powstawanie patologii i zaburzeń, między innymi takich jak zaburzenie stresu pourazowego.
Powtarzające się i rytmiczne ruchy gałek ocznych połączone z wyobrażeniową reprezentacją traumy, przekonaniami i emocjami jej towarzyszącymi, ułatwiają takie przetworzenie informacji, które zagwarantuje wyeliminowanie zaburzenia na poziomie emocjonalnym. Tego rodzaju adaptacyjne rozwiązanie pozwala na pozytywne zintegrowanie przeżytego doświadczenia na obu płaszczyznach – tak poznawczej jak i emocjonalnej. 

Kontakt

Centrum Medycyny Naturalnej

Łódź, Poznań , Warszawa, Wrocław

tel.  531760007

detox@quantec.media.pl

Informacje o stronie

Wszystkie zdjęcia i teksty  zamieszczone na tej stronie są dostępne w różnych miejscach w sieci i uważa się, że są one domeną publiczną. Jeśli uważasz, że treści pojawiające się na tej stronie naruszają prawa autorskie, proszę dać nam znać.  Zdjęć i informacji zawartych na stronie internetowej nie należy stosować jako porad medycznych.